SIA STALVE
Zvaniet

Dizainera konsultācija

dizaineris
Dizainere
Kristīne Martinsone
Norunājiet tikšanos ar mūsu
dizaineri, lai apsriestu jūsu jauno
aizkaru idejas un realizāciju.

Piesakies jaunumiem

8 padomi aizkaru izvēlē

31.10.2018
virtuves ēdamzonas aizkari

Aizkariem ir būtiska izvēle interjera noformēšanā. Aizkari ir paredzēti ne tikai telpas aizsardzībai pret saules staru iedarbību, bet arī, lai piešķirtu visam interjeram stilistisku pabeigtību. SIA "STALVE" dizainere Kristīne Martinsone sniedz šādus padomus aizkaru izvēlē:

1. Izvēloties aizkarus mājoklim, nepieciešams ņemt vērā, kādā virzienā ir vērsti logi. Atkarībā no tā ir jāizvēlas pareizais auduma blīvums. Logiem, kuri atrodas uz ēkas austrumiem, ieteicams papildus izvēlēties blackout nakts aizkarus, kuri nelaidīs cauri saules gaismu no rītiem.

2. Ieteicams izvēlēties tādu aizkaru dizainu, kas ir piemērots loga formai un telpas pielietojumam. Piemēram, romiešu žalūzijas ir ērtas un funkcionālas, bet tās var apgrūtināt balkona durvju atvēršanu. Virtuves daļā, kur bieži tiek gatavots ēdiens, ne vienmēr derēs gaiša auduma gari aizkari ar drapērijām līdz grīdai. Nevajadzētu baidīties no audumiem ar bagātīgu krāsojumu. Mūsdienu aizkaru ražošanā izmanto speciālas apstrādes un impregnēšanas tehnoloģijas. Aizkaru tīrīšana un kopšana būs viegla un vienkārša.

3. Aizkaru izvēli ir nepieciešams pieskaņot telpas stilam. Klasiskam interjeram ieteicams izvēlēties bagātīgi izgreznotus aizkarus ar detaļām un aksesuāriem. Minimālistiskā vai skandināvu dizaina interjerā labāk izmantot aizkarus, kas atvērtā stāvoklī vispār nav redzami. Šādām telpām būs piemērotas romiešu žalūzijas vai arī plisē žalūzijas, kas stiprinās uz rāmja vai stikla. Salocītā veidā tās nav pamanāmas, bet aizvērtā veidā tās nodrošina pilnīgi necaurlaidīgu "blackout" efektu.
Ja nepieciešams noforēt bēniņu tipa telpas logus, aizkarus var arī nelikt, tomēr ērtības labad var izmantot blīva auduma ruļļveida žalūzijas mierīgos, neitrālos toņos, piemēram, pieskaņotus sienas krāsai vai arī mājas ārpuses jeb fasādes krāsai.

Audums ar smalku zīmējumu telpu vizuāli paplašina. Zīmējumu krāsa var pārklāties ar priekšmetiem telpā.

4. Gaišā interjerā nav ieteicams izmantot košus vai kontrastējošus aizkarus. Šeit aizkari nav galvenā interjera detaļa, bet drīzāk funkcionāls papildinājums.

5. Ja mājās ir cilvēki, kas cieš no alerģijām, nevajadzētu izvēlēties vairāku slāņu auduma aizkarus. Ielocījumi un apjomīgs audums uzkrāj putekļus. Labāk šādos gadījumos izvēlēties romiešu žalūzijas. Tās ir vienkārši noņemt no stiprinājumiem un veikt biežāku tīrīšanu.

6. Telpai ar zemiem griestiem nepieciešams izvēlēties šaurus aizkarus ar vertikālām joslām vai vertikālu zīmējumu.

7. Izvēloties aizkarus, nepieciešams galvenokārt orientēties uz krāsu: silti toņi padarīs telpu vizuāli gaišāku un plašāku, neitrālās nokrāsas iemītniekus telpā noskaņos vairāk uz atpūtu, savukārt vēsi toņi telpu nedaudz sašaurinās.

8. Pievērsiet pienācīgu uzmanību mēbelēm! Aizkaru dizainam ir jāatbilst mēbeļu stilistikai. Jāsaskan būtu gan krāsu toņiem, gan arī auduma faktūrai.

Autortiesības © SIA STALVE 2024 
crossmenu