SIA STALVE
Zvaniet
Aizkaru dizains Idejas Interjers un dizains Aizkaru tendences 2022. gadā: stili, krāsas un dizains

Dizainera konsultācija

dizaineris
Dizainere
Kristīne Martinsone
Norunājiet tikšanos ar mūsu
dizaineri, lai apsriestu jūsu jauno
aizkaru idejas un realizāciju.

Piesakies jaunumiem

Aizkaru tendences 2022. gadā: stili, krāsas un dizains

03.03.2022
Aizkaru tendences 2022

Aizkaru stila un dizaina tendences 2022. gadā dažos vārdos varētu raksturot kā ilgtspējības, seno un mūsdienu vērtību apvienojumu. Kā mēdz teikt, viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Tam nedaudz pievienojot mūsdienu garšu, Jūs iegūsiet šī gada aktuālākās aizkaru tendences.

Minimālisms aizkaru dizainā

Varētu teikt, ka minimālisms aizkaru dizainā ir viena no aktuālākajām aizkaru tendencēm jau vairākus gadus. Domājams, ka šī tendence saglabāsies vēl vairākus gadus. Tam ir ļoti loģisks izskaidrojums. Minimālisma stilā veidoti aizkari lieliski izskatīsies gandrīz katrā interjerā. Askētiskas krāsas un vienkāršs dizains ļauj tiem izcili veikt galveno aizkaru funkciju, nepadarot tos par būtisku interjera stila elementu. Tādējādi tie ir neuzkrītoši, gandrīz nemanāmi — tie lieliski papildina interjeru, nepiesaistot sev pārāk daudz uzmanības.

Minimālisms aizkaru dizainā ir saistīts arī ar skandināvu stila popularitāti mājokļu interjerā. Šie aizkari visbiežāk ir veidoti no audumiem pasteļtoņos: pelēki, krēmkrāsas, balti u. c. Šie aizkari visbiežāk ir pašūti no viegli kopjamiem aizkaru audumiem — ir iespēja aizkarus mazgāt arī veļas mazgājamajā mašīnā.

Aizkari kvalitatīvi

Dāžādu audumu aizkari

Japāņu jeb paneļu aizkari

Japāņu jeb paneļu aizkari sākotnēji bija paredzēti tikai telpas zonēšanai, taču eiropieši nolēma, ka tos var izmantot arī logailu dekorēšanai jeb kā aizkarus vai žalūzijas. Tika izveidotas vairākas variācijas, un tagad tos izmanto gan par plānajiem, gan par biezajiem aizkariem.

Paneļu aizkari pilnīgi atbilst minimālisma tendencēm un praktiskuma prasībām. Tie ir līdz 1,5 m plati taisni paneļi, kas virzās uz sāniem pa sliedēm. Ir iespējams izveidot 2–5 sliedes jeb paneļu līmeņus. Šī tipa aizkarus var izmantot gandrīz jebkurā telpā: dzīvojamajā istabā, virtuvē vai guļamistabā. Var izvēlēties īpaši viegli tīrāmu paneļu audumu, lai šī tipa aizkarus varētu izvietot virtuvē, kur būtisku lomu spēlē tieši kopšanas aspekts. Tāpat kā citu minimālisma stila aizkaru, arī paneļu aizkaru dizainā dominē dažādas pasteļkrāsas: pelēks, balts, krēmkrāsa, olīvzaļš u. c.

Aizkaru dizains Rīgā

Aizkaru dizains

Dabas iedvesmoti

Daba, vide un ilgtspējība 2022. gadā ir sasniegusi arī aizkaru stila un dizaina tendences. Tā ir viena no šī gada lielākajām aktualitātēm aizkaru dizainā un izvēlē. Šajā gadījumā runa ir ne tikai par to izskatu, bet arī par ilgtspējīgu un videi draudzīgu aizkaru audumu ražošanas praksi. Lina un citu organisko audumu aizkari izskatīsies izcili interjerā, kurā ir dažādi koka elementi: koka grīdas, mēbeles vai interjera priekšmeti. Šogad daba un visi neapstrādāti un organiski materiāli, kas veidoti no augu izcelsmes šķiedrām, ir viena no vadošajām interjera tendencēm. Saikne ar ārpasauli ir tik dziļa, ka diez vai kādreiz izies no modes. Līdz ar to, ja arī Jūs domājat par ilgtspējību, izvēloties savu stilu, Jūs noteikti iegūsiet aizkarus, kas visdrīzāk neizies no modes vēl daudzus gadus.

Aizkaru tendences

Aizkaru tendences 2022

Romantiskais franču šarms

Romantiska dizaina piekritēji var gūt iedvesmu plašajā franču stilu daudzveidībā, sākot no Versaļas un Parīzes elegances līdz pat Provansas vienkāršībai. Protams, šī stila iedvesmotus aizkarus papildina dažādi moderni elementi, lai piešķirtu aizkaru koptēlam laikmetīgumu. Privātmājās vai dzīvokļos ar augstiem griestiem izcili izskatīsies Parīzes šika stila aizkari, kas pašūti no samērā bieziem audumiem. Tie var būt vienkrāsaini un viegli vai tumši samta. Tai pašā laikā aktuāls ir arī vienkāršais Francijas dienvidu šarms, kura iedvesma ir meklējama Provansas reģionā: viegli, plāni un pārsvarā gaiši audumi. Šīs tendences šogad ir populāras tieši to drosmīgā nodoma dēļ apvienot senās un modernās vērtības. Jāpiebilst, ka šādas eklektiskas kombinācijas ir obligātas.

 

Aizkari, dizains, interjērs

Kombināciju kombinācijas

Viena no aktuālākajām šī gada tendencēm ir dažādas pārdrošas un interesantas kombinācijas — dažādu stilu, faktūru, aizkaru un žalūziju kombinācijas. Ir iespējams kombinēt dažādas aizkaru audumu krāsas un faktūras, pat tradicionālo divu kārtu aizkaru vietā – plānie un biezie aizkari — izvēlēties trīs kārtu aizkarus, tos kombinējot atbilstoši Jūsu vēlmēm. Šādās kombinācijās ir iespējams izmantot vienas krāsas toņus, lai radītu interesantu pāreju.

Aizkaru dizaina tendences

Stilīgi žalūzijas risinājumi

Ornamenti

Dažādi tradicionāli ornamenti – afrikāņu motīvi, japāņu ornamenti u. c. — arvien biežāk tiek izmantoti dažādu interjera elementu dekoros. Tikpat labi tie varētu būt arī senlatviešu ornamenti un zīmes, kas Jūsu aizkariem piešķirtu vēl lielāku vērtību. Protams, ornamentu izmantošanai aizkaros ir nepieciešams īpašs interjera stils. Tomēr mājokļos, kur iemītnieki vēlas ienest kādu īpašu odziņu, stāstu un nozīmi, ornamentu izmantošana aizkaru vai aizkaru dekoru dizainā var būt izcils risinājums. Papildus tam no šī paša aizkaru auduma Jūs varat izveidot arī citus aksesuārus, piemēram, spilvenus vai pledus, kas palīdzēs Jūsu interjeram izskatīties vēl vienotākam un pārdomātākam.

Aizkari stilīgi un praktiski

Kurai šī gada aizkaru tendencei vēlaties sekot Jūs?

Līdzīgi kā apģērbu un apavu tendences var būt daudzveidīgas un kardināli atšķirīgas, tāpat ir arī aizkaru dizainā! Mūsu iecienītākā tendence ir ilgtspējība!

Ja vēlaties iegūt praktiskus padomus aizkaru vai žalūziju izveidē, sazinieties ar dizaineri Kristīni Martinsoni, kura palīdzēs Jūsu idejai pārtapt par skaistu, elegantu, mūsdienīgu un praktisku interjera papildinājumu aizkaru, žalūziju vai to kombināciju formā!

Autortiesības © SIA STALVE 2024 
crossmenu