SIA STALVE
Zvaniet
Aizkaru dizains Idejas Interjers un dizains Kā izvēlēties dienas un nakts aizkarus viesistabai?

Dizainera konsultācija

dizaineris
Dizainere
Kristīne Martinsone
Norunājiet tikšanos ar mūsu
dizaineri, lai apsriestu jūsu jauno
aizkaru idejas un realizāciju.

Piesakies jaunumiem

Kā izvēlēties dienas un nakts aizkarus viesistabai?

08.03.2017
Nakts un dienas viesistabas aizkari

Kā izvēlēties dienas un nakts aizkarus viesistabai?

Centrālā vieta ikkatrā mājā, protams, ir viesistaba. Šeit pulcējas visa ģimene, uzņem viesus un katrs saimnieks vēlas, lai šajā istabā visiem būtu komfortabli un mājīgi, tātad tās interjeru jāpārdomā īpaši rūpīgi. Kā izvēlēties tillu un nakts aizkarus viesistabai?

Viesistabas noformēšanā svarīga loma ir aizkariem. Pareizi izvēloties aizkarus, tie rotās telpu un vienlaikus pilnvērtīgi izpildīs savu funkciju.

Izvēloties dienas aizkarus un nakts aizkarus viesistabai, noteikti jāievēro telpas izmērus, griestu augstumu, interjera kopēju dizainu, dekoratīvo elementu krāsu gammu un telpas apgaismojuma pakāpi.

Plašā viesistabā ar augstiem griestiem lieliski izskatīsies grezni blīvi aizkari piesātinātos toņos – zilā, zaļā vai bordo krāsā; bet nelielai viesistabai labāk piemēroti ir plāna auduma gaiši aizkari – balti, salātzaļi, krēmkrāsā, rozā, gaiši dzelteni vai gaišzili.

Sākot piemeklēt aizkarus viesistabai, ievērojiet istabas interjera stilu. Ja tas ir veidots klasiskajā stilā, tad ieteicams izvēlēties lina, brokāta, tafta vai zīda aizkarus kopā ar saskanīgu tillu ar izšuvumu – tādi aizkari vienmēr izskatās ļoti grezni. Modernā stilā veidotai viesistabai izvēlaties nespilgtus aizkarus ar ģeometrisku, rūtainu vai svītrainu rakstu. Ja jūs esat minimālisma piekritējs un jūsu viesistaba veidota šajā stilā, tad lai jūsu logus rotā maiga tilla, muarē vai organzas, citu dabisku audumu aizkari.

Nav vērts izrotāt viesistabas logus ar aizkariem vienādā krāsā ar tapetēm: labāk, kad tie ir tai pašā tonī, bet tumšāki vai gaišāki, jo tas vizuāli paplašina telpu. Labi izskatās aizkari, kuru tonis saskan ar mīksto mēbeļu krāsu. Ja jūs nolēmāt izmantot rakstainus aizkarus, tad jums jāiegaumē, ka horizontālas svītras uz aizkariem vizuāli paplašina telpu un labi iederas nelielās istabās, savukārt, vertikālas svītras padara istabu vizuāli garāku un tādi aizkari ir piemēroti viesistabā ar zemiem griestiem.

Ja jums patīk aizkari ar liela izmēra rakstu, tad ziniet, ka tie vairāk piemēroti lielai viesistabai, un otrādi – nelielā istabā arī aizkaru rakstam jābūt smalkam. Efektīvi izskatās logu priekškari, kuru raksts atkārto sienu tapešu vai citu interjera elementu rakstu.

Izvēloties aizkaru krāsu, svarīgi ir respektēt viesistabas dabisku apgaismojumu. Ja istaba nav pietiekoši saulaina, tad izvēlaties audumu košos siltos toņos: sarkanā, dzeltenā, terakota vai smilškrāsā – tās padarīs jūsu viesistabu gaišāku un mājīgāku. Aukstas krāsas: violeto, zilo un gaišzilo izmantojiet saules spilgti izgaismotā istabā. Taču jebkurā gadījumā, izvēloties aizkarus viesistabai, būtu jāizvairās no pārmērīgi košām krāsām – tās nogurdina acis, apslēpj telpu un ātri apnīk.

Lai jūsu viesistabas interjers būtu vienots un harmonisks, tad krēslu apvalkus, dekoratīvos spilvenus, grīdas paklājus u. c. ir jāpiemeklē tādā pašā krāsu gammā, kā jūsu izvēlētie viesistabas aizkari.

Autortiesības © SIA STALVE 2024 
crossmenu