SIA STALVE
Zvaniet

Dizainera konsultācija

dizaineris
Dizainere
Kristīne Martinsone
Norunājiet tikšanos ar mūsu
dizaineri, lai apsriestu jūsu jauno
aizkaru idejas un realizāciju.

Piesakies jaunumiem

Žalūziju tīrīšana un kopšana

09.12.2015
žalūziju tīrīšana un kopšana

Aizkaru dizaineres Kristīnes Martinsones ieteikumi žalūziju kopšanā un tīrīšanā.

Dažādiem žalūziju veidiem ir dažāda tīrīšana

Horizontālās žalūzijas - koka žalūzijas un metāliskās žalūzijas – var izmantot sauso kopšanas paņēmienu – ar putekļu sūcēju vai putekļu birstīti, vai arī ar ūdenī samitrinātu drāniņu.

Rullo žalūzijas un rullo kasešu žalūzijas ( žalūzijas pakešu logiem )– tikai sausais kopšanas paņēmiens ar putekļu slotiņu vai putekļu sūcēju. Nedrīkst mērkt ūdenī. Nepieļaut dažādu šķidrumu un sadzīves elektro ierīču izgarojumu un tvaiku nokļūšanu uz žalūzijas. Rudenī jāuzmanās, lai neierullētu mazās mušiņas, kas mitinās uz augļiem, lai neveidotos herbārijs.

Vertikālās žalūzijas – tikai sausais kopšanas paņēmiens ar putekļu slotiņu vai putekļu sūcēju. Nedrīkst mērkt ūdenī, jo audums var zaudēt impregnāciju. Izņēmums ir mazgājamās žalūzijas, kuras mazgā pēc speciālas klāt pieliktas instrukcijas.

Romiešu žalūzijas – aizkari, kas stiprinās uz paceļamās mehānikas. Pirms tīrīšanas šos aizkarus vajag noņemt no loga ar visu mehānismu, noklāt atvērtā veidā uz galda vai grīdas un rūpīgi atdalīt audumu no mehānikas sekojošā kārtībā:
1.    atsiet visas nospriegotās auklas apakšmalā un izvērt cauri visiem riņķīšiem;
2.    augšējā malā ir piešūts līmējošais „ezis” – tajā vietā aizkars jāatvieno no stangas;
3.    rūpīgi izņemt pa sāniem visas ribiņas;
4.    izņemt apakšējo dzelzs atsvaru.
Kad aizkars no mehānikas ir atvienots, viņu var tīrīt.
Ja materiāls ir 100% poliesters, tad viņu var mazgāt mājas apstākļos, tāpat kā plānos aizkarus.
Ja materiālam ir dabīgu šķiedru piejaukums, vai 100% dabīgs audums, tad labāk būtu tīrīt sausā ķīmiskā tīrīšanā.
Pēc aizkaru iztīrīšanas audums jāpiestiprina uz mehānikas apgrieztā secībā. Pēc tam vajag nospriegot visus striķus vienādā garumā, kas ir vieglāk paveicams, kad aizkari jau ir uzkārti pie loga.

Nobeigumā kāds stāsts, kāpēc jābūt uzmanīgiem pirms žalūziju tīrīšanas

Kādam klientam romiešu žalūzijas bija sašūtas no skaista, tumši brūna caurspīdīga, burzīta auduma, kam faktūrā bija ieausts smalks metālisks diegs, lai audums turētu savu burzīto formu. Kliente bija informēta, ka audums tīrās tikai sausā veidā, bet pēc kāda ilgāka laika kad bija pienācis tīrīšanas brīdis, viņa aizmirsa par kopšanas instrukciju, un žalūzija tika izmazgāta veļasmašīnā 60 grādos un izmantojot centrifūgu. Pēc stundas garā tīrīšanas procesa no veļasmašīnas tika izņemts neliels, glīts, apaļš kamoliņš ar cauraustu metālisku diedziņu, bet ļoti tīrs. Remdējot klienta bēdas , sašuvām jaunu romiešu žalūziju no viegli kopjama un mazgājama auduma.

Tāpēc, ja īsti neesat pārliecināti par pareizāko aizkaru vai žalūziju tīrīšanas vai mazgāšanas veidu, konsultējieties ar speciālistiem.

Autortiesības © SIA STALVE 2024 
crossmenu